KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Kandidáty Koalice pro Královéhradecký kraj charakterizuje vysoká profesní odbornost, dosažené výsle
Zpět

Kandidáty Koalice pro Královéhradecký kraj charakterizuje vysoká profesní odbornost, dosažené výsledky a pojetí politiky jako služby ve prospěch obecného dobra

Přidáno 16. 5. 2016
Ilustrační foto
tisková zpráva
Hradec Králové – zástupci Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, HDK a VPM) představili své kandidáty, kteří se hodlají ucházet o hlasy voličů v podzimních krajských volbách. 

„Máme extrémně silnou kandidátku. Její síla spočívá v lidech, s vysokou odborností, za kterými je vidět kvalitní práce a kteří profesně i lidsky obstáli. Je zde místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, komunální politiku reprezentuje 9 úspěšných starostů a 6 místostarostů v čele s hradeckým primátorem Zdeňkem Finkem. Zastoupeni jsou rovněž vysokoškolští pedagogové, například proděkan Farmaceutické fakulty profesor Hrabálek, děkanka Filosofické fakulty UHK Mgr. Springerová a další. Významnými osobnostmi jsou reprezentovány i další odbornosti potřebné pro odpovědnou správu kraje, tedy zdravotnictví, doprava, školství, sociální oblast, sport i kultura. Všechny kandidáty spojuje pojetí politiky jako služby ve prospěch obecného dobra. Jsou to lidé, kterým je možno profesně i lidsky věřit,“ popisuje profil kandidátky lídr Vladimír Derner.

„Chceme stavět na tématech, která jsou závažná, ale vedení kraje je zatím příliš neřeší. Jedním z nich je voda,“ uvedl Petr Kubát, který se dlouhodobě zabývá problematikou vodního hospodářství v Královéhradeckém kraji. „V roce 1997 nás zasáhly ničivé záplavy, nyní se potýkáme se suchem a klesající hladinou podzemních vod, z toho se musíme poučit a začít odpovídat na otázky jak tyto problémy řešit. Optimalizace vody v krajině navíc není jediný problém, časovanou bombou je i stav páteřních vodovodních přivaděčů, které velmi rychle zastarávají a budou vyžadovat výraznou modernizaci,“ nastínil Petr Kubát několik problémů, které hodláme v příštím zastupitelstvu řešit.

Tisková konference se nevyhnula ani otázkám zdravotnictví. Například stavby nemocnice v Náchodě a stavu lékáren. „Nečekal jsem, že zahájení stavby náchodské nemocnice bude stále volebním tématem, neboť bylo i hlavním volebním tématem už před čtyřmi lety,“ glosuje Jiří Veselý, který také kritizuje vedení Královéhradeckého kraje za to, že krajskén nemocnice mají za stejné výkony nižší platby od pojišťoven, než mají nemocnice v jiných regionech. Jedním z problémů je také nedostupnost parkovacích míst ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. „Nic by nebylo platné špičkové zařízení, do kterého by se nebyli pacienti schopni dopravit, proto vítám aktivitu města ve výstavbě parkovacího domu. Město, kraj i nemocnice mohou počítat s naší podporou ve výstavbě parkovacího domu,“ doplňuje Vladimír Derner.

„V krajském zdravotnictví je alarmující i situace lékáren na malých městech, kde reálně hrozí jejích zavírání a tomu by měl kraj zabránit. Takto závažnému tématu budeme věnovat příští tiskovou konferenci, kde jasněji popíšeme situaci a nabídneme řešení,“ uvádí lídr Volby pro město Alexandr Hrabálek. „Stále zřetelněji je viditelná propast v technickém stavu mezi nemocnicí v Náchodě a ostatními krajskými nemocnicemi. Jsem rád, že do nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a Dvoře Králové míří dílčí investice, ale stále se nedaří zahájit realizaci rekonstrukce nemocnice v Náchodě a zbytečně se musí vydávat nemalé prostředky na řešení havarijních stavů," doplňuje nešťastnou zdravotní koncepci krajský zastupitel MUDr. Jiří Veselý.

PhDr. Ing. Lukáš Janeček
krajský tajemník KDU-ČSL
kt.kralovehradecky@kdu.cz
603 295 789