KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Přímý pohled primátora
Zpět

Přímý pohled primátora

Přidáno 5. 8. 2016
Ilustrační foto

Mnozí z nás a doufám, že stále ještě velká většina pamětníků, vzpomínáme na nádherný konec listopadu v roce 1989 s krásnými pocity svobody, rovnosti a bratrství. Těšili jsme se do euroatlantických struktur i prostoru. Ne všichni, ale jistě velká většina.

Všechno vypadalo pěkně a nálada byla dobrá. Zdaleka ne všechno se podařilo. Mnozí jsme začali podléhat myšlenkám a projevům výrazně odlišným od těch prvních polistopadových kroků. Nikdo se nemůže divit. Přišla naše účast ve válce na Balkáně a v jiných částech světa a začali jsme se ptát – je to všechno správně? Jsme skutečně tam, kde jsme chtěli být? To vše ještě navíc provázené střídajícími se skandály politických stran i jednotlivců, případy zásadní, ale nikdy neodhalené korupce a dalších zločinů. A do toho přišla světová hospodářská a po ní uprchlická krize, která odhalila neschopnost zejména Evropské unie adekvátně reagovat. Logicky v takové situaci přicházejí politici s jednoduchými návody jak situaci vyřešit, aniž by to sami tušili. Lidé jim samozřejmě podléhají. Vždyť je to tak jednoduché.

Stejně jako my, kteří usilujeme o vaše hlasy v různých stupních voleb, tentokrát krajských, podléháme názoru, že se musíme nějak propagovat. Nepodléhejme, podívejme se na historii jednotlivých stran, pokud nějakou mají, na jejich vývoj a na lidi, kteří za ně kandidují. Používejme každý svůj rozum a nenechme se mást o dvacet let mladšími a dvacet kilo lehčími postavami se zoubky bělejšími než má pan Krampol, které se na nás smějí z billboardů. Nenechme se balamutit řečmi o kradení a korupci od lidí s tekoucím máslem po hlavě. Přemýšlejme a pracujme, v tom jsme my Češi Evropě a světu přínosem.

MUDr. Zdeněk Fink
primátor Hradce Králové a kandidát Koalice pro Královéhradecký kraj