KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Přímý pohled z kola do Ráje
Zpět

Přímý pohled z kola do Ráje

Přidáno 16. 5. 2016
Ilustrační foto
Královéhradecký kraj má turistům bezesporu co nabídnout. Obrovským lákadlem jsou Krkonoše, Adršpašské skály a také tři chráněné krajinné oblasti (Broumovsko, Orlické hory a … Český ráj).
Opravdu považuje Královéhradecký kraj Český ráj za své lákadlo prvotřídní kvality? Vyrazíte-li na kole do Českého ráje, můžete velmi lehce nabít dojmu, že se jedná o zapomenutý cíp kraje.

Shodneme-li se, že cykloturistika je atraktivní disciplína pro turisty všeho věku a že kvalitní údržba silniček sloužící pro cyklisty a turisty přecházející pěšky či přejíždějící autem, je známkou zájmu o dané území, pak musíte konstatovat, že Český ráj je považován Královéhradeckým krajem za naprosto bezvýznamný. Nejnavštěvovanějšími místy v královéhradecké části jsou Prachovské skály a Kost, hlavní přístupy pak vedou do Podtroseckého údolí a na Trosky a přitom ani na jedno místo nebyla za posledních dvacet let provedená ucelená oprava, která by znamenala skutečnou změnu přístupu do budoucna. O to více to zabolí každého z nás, když porovnáme kvalitu silniček v části, který je pod správou Libereckého kraje. Nezachrání to tři opravy plánované pro letošní rok. Přicházejí totiž až příliš pozdě. Pojďme to změnit!

Mgr. Petr Hamáček
místostarosta Jičína /Koalice pro Královéhradecký kraj/