KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2017 Antonín Novotný - starosta roku 2013
Zpět

Antonín Novotný - starosta roku 2013

Přidáno 19. 9. 2017
Ilustrační foto

V ČSL a následně v KDU – ČSL jsem již téměř 50 let. Za tu dobu jsem poznal mnoho vynikajících osobností. Jsem hrdý na tuto stranu, a proto jsem se rozhodl podpořit ji jako kandidát do Poslanecké sněmovny a tak předávat své dlouholeté zkušenosti, které jsem získal jako starosta Obce Podbřezí.

Když jsem se byl v roce 1994 zvolen starostou, došlo k dohodě se zastupiteli, že našim prvořadým úkolem bude vytvořit dobrou pospolitost všech občanů. Na druhé místo jsme zařadili zvelebování obce. V roce 1998 postihla naši obec ničivá povodeň, a právě v té době se ukázalo, jak důležitá je vzájemná podpora občanů. Když je dobrá parta, dobrá spolupráce s orgány obce, tak se samozřejmě daří i zvelebování obce. Občané jsou velmi aktivně do tohoto procesu zapojeni, přispívají nápady i svou prací. Jsme a budeme vždy optimisté. Jak říkával velký český podnikatel Tomáš Baťa, že rozčilení není program. Proto statečně odoláváme papírové smršti, kterou jsme denně zahrnováni, a svou prací a odpovědností chceme dokázat, že svou práci děláme dobře.

Bylo by nenahraditelnou ztrátou rozvoje českého venkova sebrat lidem iniciativu. Nekoukejme za hranice naší země, ale na práci poctivých občanů v malých obcích, kteří za malý peníz drží to nejcennější, co máme, a tím je pospolitost a aktivita občanů. Pokud budeme za vším vidět jenom ekonomické ukazatele, pak by se nám mohlo lehce stát, že se staneme stádem bez kulturního dědictví. A právě v tom je nesmírné bohatství českého venkova.

Antonín Novotný