Zpět

Trvalé hodnoty

Přidáno 13. 9. 2017
Ilustrační foto

Do KDU-ČSL jsem vstoupila poměrně nedávno, abych pokračovala v rodinné tradici, kterou mám v úctě a také proto, že nerada pasivně přihlížím.

Vystudovala jsem kulturní dějiny a germanistiku, po škole jsem nemohla najít místo ve státní instituci, tak jsem si založila živnost jako lektorka a organizátorka kulturních akcí. Pracuji pro soukromé jazykové školy, které mě vysílají učit němčinu ve firmách a večerních kurzech pro dospělé. Mým velkým koníčkem je hudba, zejména duchovní, kterou jsem od dětství slýchala doma, na koncertech a v kostelích. Provozování kvalitní chrámové hudby bylo v mém okolí vždy poměrně nedostatkové, takže jsem byla rodiči a později i sourozenci motivována k zaplnění této „mezery“ ve společenském životě. Z toho se později vyvinula moje organizační činnost hudebního doprovodu církevních slavností, koncertů a festivalů v okolí. Působím v několika souborech a setkávám se s mnoha lidmi, se kterými sdílím krásu hudby, ale i společné práce, která povznáší a těší lidského ducha, to je hodnota, která není vidět, a po odeznění posledních tónu zůstanou jen pocity, které také postupně vyprchají. Je to něco, za co sice třeba zaplatíte, ale ve skutečnosti nevlastníte žádnou věc a přesto se cítíte obohaceni.

Lidská společnost, která svoje hospodaření a svou správu veřejných věci staví na hmotném majetku, byť i rozsáhlém, je ve skutečnosti tou nejchudší a to je to, čeho se bojím, proto chci bojovat za hodnoty, které nejsou vidět, ale trvají déle než ten nejkvalitnější výrobek lidských rukou.

Mgr. Anežka Mišoňová
kandidátka do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR