KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2017 V našem kraji je dobře. Může být ale ještě lépe
Zpět

V našem kraji je dobře. Může být ale ještě lépe

Přidáno 25. 9. 2017
Ilustrační foto

I občané příhraničí a odříznutých obcí mají právo na dopravní obslužnost, rychlý příjezd sanitky, školu i pro pár dětí, obchod, hospodu. 

Jako lokální patriot, jehož rod “nevytáhnul paty” z východních Čech celá staletí, dobře vím, že náš kraj je jedním z nejkrásnějších v České republice. Je také krajem prosperujícím, patří mezi pět regionů Česka s nejnižší nezaměstnaností, aktuálně jsme na tom dokonce o něco lépe, než Praha.

Nikdy však není tak dobře, aby nemohlo být ještě lépe. A kvalita života se neměří jen čísly ekonomické prosperity. To, co ještě musíme udělat, je zabránit tomu, aby se některá místa a některé obce vylidňovaly. Všude žijí lidé. I v té nejmenší a nejzapadlejší vesnici.

Hradec je dnes úspěšnou metropolí. Ale i občané příhraničí a odříznutých obcí mají právo na dopravní obslužnost, rychlý příjezd sanitky, školu i pro pár dětí, obchod, hospodu. Byla by velká škoda, kdyby některá krásná místa našeho kraje začala pustnout. Beru jako svůj úkol tomu zabránit. V kampani jezdím po všech koutech našeho kraje a bavím se s lidmi, třeba i u piva. Takže vím, že náš společný domov je pro ně důležitý. A proto chci zodpovědně pracovat, aby se u nás v kraji žilo všem ještě lépe.

Pavel Bělobrádek
vicepremiér, předseda KDU-ČSL a lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny v Královéhradeckém kraji