KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality 2022 Lidovce v Královehradeckém kraji povede Jiří Veselý
Zpět

Lidovce v Královehradeckém kraji povede Jiří Veselý

Přidáno 2. 4. 2022
Ilustrační foto
Zástupci královéhradeckých lidovců si dnes na krajské konferenci zvolili své nové vedení. Předsedou krajského výboru KDU-ČSL se stal kardiolog Jiří Veselý z Broumova. Posty místopředsedů obsadili místostarostové Červeného Kostelce a Jičína – Jiří Regner a Petr Hamáček.

Nově zvolený předseda Veselý není v krajské politice žádným nováčkem. V roce 2008 vedl kandidátku Koalice pro Královéhradecký kraj, opakovaně byl zvolen krajským zastupitelem a už několik let je také členem zdravotního výboru kraje. Dlouhodobě působí v krajském předsednictvu KDU-ČSL, krajským předsedou byl poprvé zvolen již v roce 2009. Za svoji hlavní prioritu nyní považuje posílení komunikace mezi politiky a občany.

„Vývoj války na Ukrajině a její dopady na Evropu bude pro Českou republiku nelehkou zkouškou, abychom ji úspěšně složili, bude nutné, aby celá společnost držela při sobě. To se povede pouze tehdy, když občané budou krokům vlády rozumět. Vrcholní politici však musí rozumět také obavám občanů. Věřím, že k této obousměrné komunikaci nové krajské vedení KDU-ČSL významně přispěje,“ řekl Jiří Veselý. „KDU-ČSL je strana, která má službu obecnému dobru přímo vepsanou v DNA. Tvoří ji společenství lidí, kteří si vzájemně věří a dokáží spolupracovat, a i v obtížných situacích najít shodu. To je velké pozitivum do dnešní náročné doby. Novému krajskému vedení přeji mnoho sil a energie při kultivaci české politiky,“ doplnil končící krajský předseda Vladimír Derner.

Krajská konference dnes navrhovala také kandidáty do Předsednictva KDU-ČSL, které se bude volit na dubnovém sjezdu strany v Ostravě. Na předsedu KDU-ČSL královehradečtí lidovci navrhli Mariana Jurečku. Podporu na post místopředsedy získal stávající člen předsednictva Jan Bartošek a Tom Philipp.