Koalice přišla s uspěchanýma a nepromyšleným konceptem, o čemž svedčí to, že tři základní parametry dokázala změnit během tří týdnů.
"Vládní návrh je spíše výborné řešení pro byznys penzijních fondů než pro nás, občany mladší třicetipěti let. Návrh se tváří zodpovědně, přitom však není dobře připraven a prodiskutovan s odbornou veřejností, politickou reprezentací ani s občany. Obáváme se, že skončí buď arbitrážemi od zahraničních majitelů penzijních fondů, nebo obdobně "výhodně" pro nás, mladší 35 let, jako dopadla kuponová privatizace pro naše rodiče a prarodiče," vysvětluje Bělobrádek.
KDU-ČSL přišla naopak s vlastním návrhem, který je propracovanější a především řeší příčinu, nejen následek současného stavu průběžného pilíře, kterým je demografický deficit. Lidovecký návrh přichází s výsledným přebytkem sedm miliard korun, aniž by se muselo zvyšovat DPH.
"Naše řešení alespoň částečně snižuje nespravedlnost vůči rodinám s dětmi, které chodí do práce, a to zdůrazňuji," dodává Bělobrádek.
Během svého turné po Královéhradeckém kraji diskutoval Pavel Bělobrádek se studenty z Floristické školy a Biskupského gymnázia. Zúčastnil se také setkání komunálních politiků, které proběhlo ve Rtyni v Podkrkonoší.
Odpoledne navštívil sympózium Charit v Hradci Králové a setkal se s náměstkem primátora statutárního města Leošem Kučerou. Ve večerních hodinách byl předseda KDU-ČSL hlavním hostem besedy s občany o důchodové reformě.
Součástí programu byla petiční akce proti "bezohledné důchodové reformě", kterou ten den podepsalo pět set občanů.