Také bych chtěl poděkovat voličům za podporu v komunálních volbách a ujistit naše občany, že budu pracovat ve prospěch našeho městyse Velké Poříčí stejně, jako když jsem s touto činností začínal před 20 lety při procesu osamostatnění naší obce a pak po dlouhá léta jako radní a zastupitel obce. Chtěl bych přispět také k dobré spolupráci mezi zastupiteli, aby jednání probíhala konstruktivně bez zbytečných emocí jako tomu bývalo v minulosti. Nyní se konečně naplňuje poslední bod našeho původního koaličního programu – protipovodňová opatření na řece Metuji. S rekonstrukcí Obecního domu a výstavbou sídlišť jsme už překročili rámec původního programu. O tom se nám před 20 lety mohlo jenom zdát. Je to výsledek další dobré práce nového vedení obce v minulém období.
V současné době chybí všude finance a získávat peníze na další projekty je stále těžší. Počkáme si na to, jestli současná vláda zatočí s korupcí jak slibovala.
Dosavadní průběh zacházení s náměstkem Liborem Michálkem v kauze Drobil na ministerstvu životního prostředí a obstrukce kolem volby nového policejního
prezidenta tomu zatím příliš nenasvědčují.
Nejvíce peněz se ztrácí v předražených státních zakázkách a projektech všeho druhu, zejména v armádě, při stavbě silnic a dálnic, v energetice, ve stavebnictví
a ekologii atd. Tam se kdekdo napakuje a pak chtějí šetřit na těch nejchudších občanech. Pravoleví politici se dohadují o všem možném, ale pořádek nemají v žádném resortu ať už se jedná o armádu, policii, zdravotnictví, školství, zemědělství, důchodový systém, zdravotní pojišťovny a další. Pokud nad těmito důležitými odvětvími nepřevezme patronát stát a ponechá je různým hrabalům, může být brzy ještě mnohem hůře. Problémem naší společnosti je především špatná morálka a svědomí, jak to zmínil při své přednášce pro důchodce farář Českobratrské církve evangelické p. Michal Kitta. Pro slušného člověka vystačí desatero, které má celkem asi 50 slov. Dnešní zákony a předpisy mají desítky a stovky stran, ale spravedlnost se mnohdy řídí jen právem silnějšího a mocí jeho peněz nebo zajde na neochotě a nekompetenci některých státních úředníků. Politika by se měla dělat na každé úrovni především jako služba občanům. Toto povědomí chybí mnohým vrcholným politikům, jinak by za 20 let své činnosti nemohli nadělat tolik škod, za které stále nenesou žádnou zodpovědnost. Před
20 lety měl každý občan naší republiky ve státních aktivech asi 100 tisíc Kč,
dnes tam každý máme bez vlastního zavinění asi 130 tisíc Kč státního dluhu.
Všichni už dlouho čekáme na to, kdy se politici konečně přestanou vzájemně osočovat a začnou společně pracovat na naší lepší budoucnosti. Také s naším společným majetkem budou nakládat zodpovědně a chránit národní hodnoty.
Ještě bych chtěl poděkovat všem, co navštěvují a podporují naše lidové plesy, také ten letošní 22. ledna 2011. Hlavním cílem bylo a je udržovat společenský život v obci. Dokud budou naši občané ochotni podporovat společenský život
a podílet se na něm, budou i plesy. Věřím, že zájem občanů potrvá a brzy se najdou další mladší lidé, kteří nám pomohou s organizací, převezmou tu naši štafetu a tak tento ples nezanikne jako se to stalo už jiným plesům a spolkům. Z nevelkých výtěžků našich minulých plesů jsme mimo jiné podpořili oběti zemětřesení a tsunami v Indonésii a na Srí Lance (4000,- Kč), také oběti zemětřesení na Haiti (2000,- Kč) a přispěli jsme na vybavení farní klubovny (zakoupili jsme dvě skříně).
A na závěr : Mějte se všichni dobře, ať žijeme v našem Městysi Velké Poříčí
dle možností spokojeně ve vzájemné shodě a ať se nám všem v životě daří.
PF 2011 Václav Cvejn
Ve Velkém Poříčí 17. 01. 2011
Vážení občané,
V současné době chybí všude finance a získávat peníze na další projekty je stále těžší. Počkáme si na to, jestli současná vláda zatočí s korupcí jak slibovala.
Dosavadní průběh zacházení s náměstkem Liborem Michálkem v kauze Drobil na ministerstvu životního prostředí a obstrukce kolem volby nového policejního prezidenta tomu zatím příliš nenasvědčují.
Nejvíce peněz se ztrácí v předražených státních zakázkách a projektech všeho druhu, zejména v armádě, při stavbě silnic a dálnic, v energetice, ve stavebnictví a ekologii atd. Tam se kdekdo napakuje a pak chtějí šetřit na těch nejchudších občanech. Pravoleví politici se dohadují o všem možném, ale pořádek nemají v žádném resortu ať už se jedná o armádu, policii, zdravotnictví, školství, zemědělství, důchodový systém, zdravotní pojišťovny a další. Pokud nad těmito důležitými odvětvími nepřevezme patronát stát a ponechá je různým hrabalům, může být brzy ještě mnohem hůře. Problémem naší společnosti je především špatná morálka a svědomí, jak to zmínil při své přednášce pro důchodce farář Českobratrské církve evangelické p. Michal Kitta. Pro slušného člověka vystačí desatero, které má celkem asi 50 slov. Dnešní zákony a předpisy mají desítky a stovky stran, ale spravedlnost se mnohdy řídí jen právem silnějšího a mocí jeho peněz nebo zajde na neochotě a nekompetenci některých státních úředníků. Politika by se měla dělat na každé úrovni především jako služba občanům. Toto povědomí chybí mnohým vrcholným politikům, jinak by za 20 let své činnosti nemohli nadělat tolik škod, za které stále nenesou žádnou zodpovědnost. Před 20 lety měl každý občan naší republiky ve státních aktivech asi 100 tisíc Kč, dnes tam každý máme bez vlastního zavinění asi 130 tisíc Kč státního dluhu.
Všichni už dlouho čekáme na to, kdy se politici konečně přestanou vzájemně osočovat a začnou společně pracovat na naší lepší budoucnosti. Také s naším společným majetkem budou nakládat zodpovědně a chránit národní hodnoty.
Ještě bych chtěl poděkovat všem, co navštěvují a podporují naše lidové plesy, také ten letošní 22. ledna 2011. Hlavním cílem bylo a je udržovat společenský život v obci. Dokud budou naši občané ochotni podporovat společenský život a podílet se na něm, budou i plesy. Věřím, že zájem občanů potrvá a brzy se najdou další mladší lidé, kteří nám pomohou s organizací, převezmou tu naši štafetu a tak tento ples nezanikne jako se to stalo už jiným plesům a spolkům. Z nevelkých výtěžků našich minulých plesů jsme mimo jiné podpořili oběti zemětřesení a tsunami v Indonésii a na Srí Lance (4000,- Kč), také oběti zemětřesení na Haiti (2000,- Kč) a přispěli jsme na vybavení farní klubovny (zakoupili jsme dvě skříně).
A na závěr : Mějte se všichni dobře, ať žijeme v našem Městysi Velké Poříčí dle možností spokojeně ve vzájemné shodě a ať se nám všem v životě daří.
Václav Cvejn
Velké Poříčí 17. 01. 2011