KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Je třeba nových vizí, impulsů a energie
Zpět

Je třeba nových vizí, impulsů a energie

Přidáno 17. 3. 2016
Ilustrační foto

Za nejdůležitější do příštích let považuji především zpracování střednědobých rozvojových plánů.

Činnost vládnoucí krajské koalice sociálních demokratů s komunisty se dá popsat jako stav únavy a myšlenkového vyčerpání, ve kterém už mnozí aktéři toužebně vyhlíží cílovou pásku krajských voleb. Této koalici se skutečně nedaří.

Je to zřejmé obzvláště na marné, čtyři roky trvající, snaze zahájit přestavbu náchodské nemocnice. Zhavaroval již druhý pokus a navíc se ukazuje, že kraj nemá jasno ani o cílovém stavu, do kterého by náchodská nemocnice měla být přebudována. Snaha prosadit a schválit na poslední chvíli koncepci zdravotnictví a školství je poznamenána mnoha nejasnostmi a nedodělky předkládaných materiálů. Lze vyjmenovávat i dále.

Popsaný stav vybízí k řešení nakupených problémů. Za nejdůležitější do příštích let považuji především zpracování střednědobých rozvojových plánů. Musí být jasné kolik žáků, v jakých oborech, a ve kterých obcích, bude umístěno. To samé je třeba učinit i ve zdravotnictví a teprve potom má smysl rozhodovat o investicích. Nutné bude také stanovit jasnou hranici mezi politiku a byznys. Kraje mají vykonávat veřejnou správu a zajišťovat veřejné služby, podnikatelé nechť usilují o své místo na slunci v rovných podmínkách hospodářské soutěže.

Ing. Vladimír Derner
lídr Koalice pro Královéhradecký kraj
www.derner.cz