KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Léky pouze z rukou odborníků
Zpět

Léky pouze z rukou odborníků

Přidáno 10. 8. 2016
Ilustrační foto
V současné době jsou občané nejen našeho kraje informováni sdělovacími prostředky o možnostech získat potřebné léky jinou formou než v lékárně.
Smutné je, že tyto nápady jsou výplodem hlav nejen lidí ochotných získat finance jakýmkoliv způsobem, ale pocházejí, bohužel, i z míst, ze kterých by se to nečekalo, ba ani nemělo očekávat, např. z ministerstva zdravotnictví. Tyto nápady počítají s tím, že lidé si léky objednají přes internet či dokonce vyzvednou na poště. Z těchto úvah je zřejmé, že lidem, kteří za nimi stojí, a kteří o lécích nevědí vůbec nic, nejde v žádném případě o zdraví lidí, ale o vlastní zisk. A v tomto případě skutečně nemravný. Tito lidé zcela ignorují to, že léky patří do rukou pouze odborníkům, a že jejich distribuce v celém civilizovaném světě může probíhat pouze cestou lékáren.

Naše koalice si tuto situaci plně uvědomuje a právě proto se bude snažit zajistit všem obyvatelům kraje nejen to, aby své léky získali vždy včas a v dostatečném množství, ale také z rukou těch nejpovolanějších, z rukou lékárníků. Jejich práce totiž nespočívá pouze v tom, že lék vydají, ale především vydání doplní náležitým poučením. A toho se vám na internetu ani na poště nikdy nedostane.

Prof. Alexandr Hrabálek, CSc.
Koalice pro Královéhradecký kraj