KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Přímý pohled na lékárny v odlehlých oblastech
Zpět

Přímý pohled na lékárny v odlehlých oblastech

Přidáno 6. 7. 2016
Ilustrační foto
O rozvoj lékáren v kraji je nutné se starat systematicky.
Problematice rušených lékáren v oblastech, kde se jejich provoz nevyplatí soukromému lékárníkovi, jsem se již věnoval. Zároveň jsem nastínil možnost tyto lékárny ekonomicky podpořit tak, aby se vyplatilo mít v daném místě alespoň výdejnu a zajistit obyvatelům snadný přístup k nejdůležitějším lékům.

Byl jsem překvapen, že se po několika týdnech k této problematice vyjádřila i krajská společnost, která má z části tento nedostatek lékáren na svědomí. Uchopila jej ovšem po svém. Ano, otevřeme nové lékárny tam, kde jsou potřeba - tedy tam, kde již dříve zanikly, a nebo brzy zaniknou. Domníváme se, že má-li kraj k dispozici nástroj, jak stávající lékárny, které mají problémy, udržet, měl by je využít. Ovšem ne živelně, tak, že tento problém svěří do rukou jednotlivce či úzké skupiny lidí (podnikatelů ve zdravotnictví).

O rozvoj lékáren v kraji je nutné se starat systematicky, stanovit koncepci a po schválení v zastupitelstvu přikročit k jednotlivým krokům, které nakonec zajistí dostupnost lékáren drtivé většině obyvatel kraje. Budeme-li po krajských volbách součástí koalice, bude tato oblast jednou z našich priorit.

Prof. Alexandr Hrabálek, CSc.
Koalice pro Královéhradecký kraj