KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Přímý pohled na přípojku
Zpět

Přímý pohled na přípojku

Přidáno 24. 6. 2016
Ilustrační foto
Je to už tak běžně v životě, že někdo má štěstí a někdo smůlu. S nejhoršími věcmi se obyčejně nedá nic dělat a přináší je osud.
V našem kraji bohužel platí také to, že je Vaší smůlou, pokud bydlíte u krajské silnice (2. nebo 3. třídy) a díky suchu se potřebujete připojit na vodovodní řád, případně chcete Vaše splašky posílat do čistírny odpadních vod či začít vytápět ekologicky zemním plynem. Všechny tyto relativně drahé přípojky Vám v současnosti kraj osladí poplatkem ve výši 2.000 Kč, které musíte zaplatit, abyste mohli vstoupit do krajské silnice, připojit se k hlavnímu řádu a následně výkop pečlivě zasypat a silnici uvést do původního stavu.

O to více je k vzteku, když víte, že obce zpravidla tento poplatek nevybírají a tedy soused za rohem nic podobného platit nemusí, protože jeho dům je u místní komunikace ve správě obce. Vybudování přípojky k jakémukoli rozvodu je přitom v zájmu celého kraje, protože zvyšuje kvalitu života jeho obyvatel. Ať chceme nebo ne tento poplatek velmi dobře ilustruje přístup kraje k jeho obyvatelům. Nejde tolik o výši poplatku jako o spravedlnost. Nejedná se však o smůlu nepřekonatelnou, chce to jenom chtít a změnit přístup.

Hezkou dovolenou Vám přeje

Mgr. Petr Hamáček
místostarosta Jičína
kandidát Koalice pro Královéhradecký kraj