KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Přímý pohled na rozvoj cykloturistiky
Zpět

Přímý pohled na rozvoj cykloturistiky

Přidáno 28. 7. 2016
Ilustrační foto

Je období prázdnin, dovolených, a tedy i výletů a turistických zážitků. Já si sám sebe troufám označit za nadšeného cykloturistu a vím, že takových nadšenců je v mém blízkém okolí mnoho. Myslím si, že každý z nás dokáže ocenit posun v rozvoji infrastruktury pro cyklisty, ke kterému došlo v minulých letech, ale je zde šance směle pokračovat. V Královéhradeckém kraji je totiž stále mnoho úseků cyklostezek či cyklotras, které by si zasloužily propojit.

V místě mého působení došlo k vybudování cyklotras na Rychnovsku ve spojení s rozvojem automobilového průmyslu a jsem rád, že se uvažuje i o propojení směrem na Dobrušku a následně i Opočno. Také se řeší propojení Dobrušska s Novoměstskem s využitím stávajících značených cyklotras (např. Valské údolí apod.). Tato propojení by měla napomoci nejen cyklistům, kteří míří do zaměstnání, ale využitelnost se samozřejmě vždy dotýká i oblasti cestovního ruchu.

Odbourání pomyslných hranic okresů v rámci rozvoje cyklistické dopravy a smysluplná propojenost jednotlivých úseků nám i návštěvníkům našich regionů lehce propojí a turistům přiblíží jednotlivé destinace našeho kraje. To směle podporuji!

Luboš Řehák
kandidát Koalice pro Královéhradecký kraj