KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Přímý pohled na rychlíky do Prahy
Zpět

Přímý pohled na rychlíky do Prahy

Přidáno 27. 6. 2016
Ilustrační foto
Vůbec nepochybuji, že komfortní přepravu z centra do centra si moderním vlakem mnoho nových cestujících z našeho kraje ujít nenechá.
Když jsem na podzim loňského roku cestoval z Hradce Králové do Prahy rychlíkem přes Nymburk a Lysou nad Labem, odnesl jsem si z této cesty dva nezanedbatelné postřehy. Jízdní doba s několika minutovým zpožděním, téměř dvě hodiny /asi jako před rokem 1989/ a typ vagónů, který byl snad moderní také ještě v minulém století.

K jisté přeci jen došlo. Do soupravy jsou postupně zařazovány vcelku moderní a pohodlné vozy a i doba jízdy se o něco zkrátila.

Vzpomínám si v této souvislosti, že okolo roku 2005 jezdil z Hradce do Prahy expres Krakonoš. Přijížděl z Trutnova, využívat jej mohli také cestující z Náchodska. Do samotného centra Prahy dojel za dnes neuvěřitelnou hodinu dvacet pět minut. Na této trati čas téměř rekordní.

České dráhy často deklarují, jak moc si přejí, aby jejich služby využívalo stále víc lidí. Co tedy zkusit oprášit jízdní řád z doby před deseti lety a obnovit alespoň dva páry ranních expresních vlaků z Hradce do Prahy a odpoledne zpět? Vůbec nepochybuji, že komfortní přepravu z centra do centra si moderním vlakem mnoho nových cestujících z našeho kraje ujít nenechá.

Ing. Jiří Kocourek
Koalice pro Královéhradecký kraj