KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2016 Privatizovat či nikoliv?
Zpět

Privatizovat či nikoliv?

Přidáno 22. 7. 2016
Ilustrační foto
Nekontrolovaná privatizace oblastních nemocnic může zhoršit přístup občanů ke zdravotní péči. I o to půjde v nadcházejících krajských volbách. 
Stovky miliard veřejných prostředků procházející každoročně zdravotnictvím přitahují zájem finančních skupin. Svědčí o tom i nedávný nákup vrchlabské nemocnice skupinou Penta. Vstup soukromého kapitálu do nemocniční péče se v našem kraji zatím odehrává v lukrativních oblastech, jako jsou plastické operace či asistovaná reprodukce. Co nezaplatí zdravotní pojišťovna, to uhradí klient. Konkrétní případy konkrétních lidí ale již dnes ukazují na možná rizika. Urgentní zdravotnické zákroky provádí některé soukromé nemocnice v kratším termínu. Samozřejmě za příplatek, který se schová pod tzv. „hotelové služby“.

Nabídka na provozování státem podfinancovaných krajských nemocnic dobrotivými miliardáři bude na pořadu dne. Upřednostnění lukrativních činností a připlácení za včasné zákroky se pak můžou stát nevyhnutelnou samozřejmostí. A ochota přispět ze státního rozpočtu větší částkou za státní pojištěnce po takto zdařilé privatizaci nemocnic poroste.

Ing. Vladimír Derner
lídr Koalice pro Královéhradecký kraj 
www.derner.cz