KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2017 Buďme zodpovědní za společný domov
Zpět

Buďme zodpovědní za společný domov

Přidáno 5. 10. 2017
Ilustrační foto

"Lidé mají obavy, aby to politici zase nezkazili. A oprávněně chtějí, aby se vyšší výkon ekonomiky promítl do výše platů, do lepších podmínek pro rodiny, do kvalitnějšího školství,..."

My Češi, Moravané a Slezané máme jednu hezkou vlastnost. I když se často o něco hádáme, jedna věc nás spojuje: láska k našemu společnému domovu. Ostatně je to jasné už z naší hymny. Na rozdíl od jiných národů neopěvuje ani boj, ani konkrétní historické postavy, či ideologii. Zpívá se v ní o našem domově coby o „zemském ráji na pohled“.
 
Cítím to úplně stejně. Je jedno, co kdo dělá, jaké má názory. Když jde o Českou republiku, máme všichni společnou zodpovědnost za tuto zemi, za náš domov. Rád mluvím s našimi lidmi a naslouchám jejich názorům. I o dovolené, kterou vždy trávím v Česku. Ať už se mnou souhlasí, nebo ne, je vždy dobré vědět, co si naši občané myslí.
 
Jak lidem naslouchám, tak konečně po letech mají pocit, že se nám začíná dařit lépe. Mají jen obavy, aby to politici zase nezkazili. A oprávněně chtějí, aby se vyšší výkon ekonomiky promítl do výše platů, do lepších podmínek pro rodiny, do kvalitnějšího školství, do zajištění bezpečnosti, do důstojných důchodů a do špičkové zdravotní péče pro všechny.
 
Myslím, že to jsou rozumné a splnitelné požadavky. A že o tom by se ani neměly vést politické spory. Hádat se můžeme o jiné věci. Tato prostá přání bychom měli občanům splnit. Se společnou zodpovědností za náš domov.

Pavel Bělobrádek
vicepremiér, předseda KDU-ČSL a lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny v Královéhradeckém kraji