KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2017 K dobrému životu patří dobrý lékař
Zpět

K dobrému životu patří dobrý lékař

Přidáno 28. 7. 2017
Ilustrační foto

Máme špičkovou medicínu a lékaře. Co je však problém, který nutně musíme řešit, je, aby kvalitní lékařské péče byla dostupná všem, v každém regionu a v každé, i malé obci.

Každý ví, že když k dobrému životu v každém místě patří zubař, praktický lékař, pediatr a kvalitní nemocnice. Pro nás je rozvoj regionů klíčovou prioritou. A když někde není dostupné lékařská péče, je to vážný důvod se odstěhovat jinam. Řešením, které nabízíme, je spolupráce ministerstva, krajů a obcí. Tam, kde máme své zástupce, už takto dávno postupujeme. Doktor, stejně jako škola, je nezbytnou součástí kvalitního života obce.

Pokud budeme moci po volbách mluvit do vládní politiky, budeme prosazovat, aby ministerstvo zdravotnictví a zdravotní pojišťovny vycházely vstříc starostům, kteří se snaží zajistit pro své obyvatele lékařskou péči. K tomuto účelu lze využít i evropské peníze určené na rozvoj regionů. Rozhodně je to daleko lepší, než za ně stavět penziony, milionářské farmy, či golfová hřiště.

Musí nám společně jít o to, aby špičkové zdravotní služby nebyly dostupné pouze ve velkých centrech. Všude žijí lidé. A mají nárok na stejnou lékařskou péči. Aby se jim všude v naší zemi žilo dobře.

Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL, lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny v Královéhradeckém kraji