KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Volby Volby 2022 Marian Jurečka (KDU-ČSL) o povolebních plánech lidovců a dalším boji s růstem cen
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL) o povolebních plánech lidovců a dalším boji s růstem cen

Přidáno 19. 9. 2022
Ilustrační foto
Budou nadcházející komunální volby referendem o Fialově vládě? Šéf koaličních lidovců Marian Jurečka si myslí, že spíše ne. „Bude to určitě referendum o tom, jak dobře komunální politici umějí spravovat města a obce. Myslím si, že volič umí dobře rozlišovat komunální a celostátní úroveň,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.
Minulý týden jste v rozhovoru pro MF DNES řekl, že po zastropování cen, které vláda oznámí, už lidé nebudou mít „objektivní důvod demonstrovat“. Bylo to krátce poté, co Václavské náměstí zaplnilo 70 tisíc lidí. Stále si to myslíte?
Myslím si, že ano. Lidem se snažíme pomoc nakombinovat z několika zdrojů tak, aby byla dostatečná a zároveň jsme nezruinovali Českou republiku. Lidé brzy pocítí zastropování cen energií, ale i úsporný tarif. Pro ty, kterým ani tato pomoc nebude stačit, tu pak máme připravený robustní sociální systém, který nikoho nenechá upadnout do chudoby. Je to náš úkol, jak vlády, tak nás lidovců.

Jste známý tím, že jako politik čas od času zveřejňujete své číslo s tím, aby vám lidé volali. Jak to vypadá teď v době zjitřené atmosféry? Nadávají vám?
Dělám to, když jedu autem a říkám si, mám teď dvě hodiny času, zveřejním číslo na sociálních sítích. Minulý týden jsem to zkusil zcela záměrně, abych zjistil reakce lidí, a čekal jsem, že to bude velmi kritické. Musím říct, že nikdo nebyl vulgární a dvě třetiny hovorů byly neutrální nebo pozitivní v tom duchu – víme, že to máte těžké, víme že všechno neděláte úplně dobře, ale fandíme vám. Řekněme jedna čtvrtina či třetina byly kritické, ale slušné telefonáty.

Více zde.